Cztery osoby zatrzymane w metrze za narkotyki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery osoby zatrzymane w metrze za narkotyki

Tylko jednego dnia policjanci z metra zatrzymali cztery osoby, posiadające przy sobie zakazane środki odurzające. Poza marihuaną jeden z mężczyzn wydał policjantom mefedron, natomiast 20 – letnia kobieta odpowie również, za znieważenie funkcjonariusza i stosowanie groźby, w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowej.

Po połudnu na stacjach metra Centrum wywiadowcy z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że mogą znajdować się pod wpływem narkotyków. Podczas rozmowy policjanci coraz bardziej utwierdzali się w swoim przekonaniu. Bartosz C. i Mateusz K. unikali kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami, zachowując się przy tym bardzo nerwowo i chaotycznie. Zapytani czy posiadają przy sobie jakieś środki odurzające, dobrowolnie wydali torebki z brunatno – zielonym suszem. Ponadto Bartosz C. przekazał policjantom krystaliczną grudkę zawinięta w folię aluminiową. Susz po zbadaniu testerem narkotykowym okazał się marihuaną, kryształ – mefedronem.

Około godziny 21:00 policjanci patrolujący teren stacji metra Ratusz Arsenał, wyczuli w powietrzu silną woń marihuany. Źródłem charakterystycznego zapachu była przechodząca w pobliżu młoda para. Podczas interwencji Paulina G. i Maciej D. nie przyznawali się do posiadania środków odurzających. Utrudniali wykonywanie czynności, próbowali nie dopuścić policjantów do ich plecaka. Kobieta powoływała się na posiadane znajomości i groziła funkcjonariuszom zwolnieniem z Policji. Podczas opróżniania plecaka policjanci zauważyli jak 20 – latek chowa w spodniach srebrne zawiniątko, które po chwili wypada mu z nogawki. Dalsze czynności doprowadziły do wykrycia 4 torebek strunowych i 5 zawiniątek z zawartością suszu z konopi indyjskiej.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków sprawca czynu może podlegać karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Z kolei stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności prawnej, zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast znieważenie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i wkrótce odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

ac