Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach

Data publikacji 04.06.2018

Długi weekend już za nami. Był to czas pracowity dla stołecznych mundurowych. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Policjanci drogówki byli wzywani do 17 wypadków, w wyniku których rannych zostało 16 osób, a 2 osoby poniosły śmierć. Ujawnili 115 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 4 dni mundurowi ujawnili 115 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 17 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 16 zostało rannych.

Wypadki ze skutkiem śmiertelnym miały miejsce na terenie podwarszawskich powiatów.  Pierwszy z nich był 02.06.2018r. ok. godz. 22.40 w miejscowości Nowe Gniewgniewice.  Samochód osobowy honda potrącił pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Drugi wypadek miał miejsce 03.06.2018r. ok. godz. 16.50 w miejscowości Bielawa. Tam kierowca osobowego mercedesa śmiertelnie potrącił rowerzystę.  

W obydwu tych sprawach prokratura wszczęła śledztwa, które wyjaśnią okoliczności tych tragicznych zdarzeń.