Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Przejezdne skrzyżowanie” z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Monitoringu

Policjanci warszawskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Przejezdne skrzyżowanie”, podczas których zwracają szczególną uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań. W akcji uczestniczy również specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia popełniane przez kierujących.

W godzinach szczytu komunikacyjnego, na newralgicznych skrzyżowaniach warszawskich ulic, często występuje zjawisko ograniczenia przejezdności spowodowanej przez kierujących, którzy wjeżdżają na nie, nie mając miejsca do kontynuowania jazdy. Wówczas, utrudnienia w ruchu są dodatkowo potęgowane, a co za tym idzie narasta niezadowolenie samych kierujących, którzy nie mogą przejechać przez skrzyżowanie zablokowane przez inne pojazdy.

Mając, zatem na uwadze eliminacje czynników wpływających na ograniczenie przepustowości skrzyżowań i dbając o komfort psychiczny kierujących poruszających się po warszawskich ulicach w godzinach szczytu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą działania pn. „Przejezdne skrzyżowanie”, podczas których będą wykorzystywać Mobilne Centrum Monitoringu – specjalistyczny pojazd, który będzie rejestrował wykroczenia popełniane przez kierujących.

Działania będą prowadzone w porannych i popołudniowych godzinach szczytu na głównych ciągach komunikacyjnych Warszawy, m.in. w Al. Jana Pawła II i potrwają do 15 czerwca br. Przypominamy, że kierowca, który wjeżdża na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, naraża się na mandat karny w wysokości 300 zł i 2 punktów karnych.

Jeżeli swoim zachowaniem doprowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym to mandat może wynieść nawet 500 zł i 6 punktów karnych. W skrajnych przypadkach – zagrożenia bezpieczeństwa pieszych lub rowerzystów może zakończyć się zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.


arz/eszs

  • Działania policjantów WRD KSP
  • Działania policjantów WRD KSP
  • Działania policjantów WRD KSP
  • Działania policjantów WRD KSP
  • Działania policjantów WRD KSP
  • Działania policjantów WRD KSP