Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z podrobioną policyjną odznaką, alkoholem w kieszeni próbował dbać o ład i porządek

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci zatrzymali 32-letniego Daniela P. Mężczyzna w dość oryginalny sposób próbował dbać o ład i porządek oraz spokój. Z relacji zawiadamiających wynikało, że będąc pod wpływem alkoholu, z wystającą ze spodni butelką wódki podał się za policjanta, okazał podrobioną odznakę i w wulgarny sposób uciszał oraz pouczał na temat spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Teraz odpowie za podanie się za funkcjonariusza.

Patrolowcy otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny podającego się za policjanta,  którym najprawdopodobniej nie był. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania.

Na miejscu, w rozmowie z osobami wzywającymi ustalili, że chwilę wcześniej podszedł do nich mężczyzna, który najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu, z kieszeni wystawała mu butelka alkoholu. Przedstawił się jako policjant, okazał policyjną odznakę i zaczął w sposób wulgarny ich uciszać oraz pouczać w związku z tym, że pili piwo w miejscu publicznym.

Patrolowcy od razu podjęli poszukiwania opisanego mężczyzny. Kilka minut później zauważyli go niedaleko od miejsca interwencji. Okazało się, że miał przy sobie podrobioną policyjną odznakę, którą jak sam przyznał kupił od nieznajomego. Tłumaczył, że chciał pouczyć mężczyzn, którzy pili i zadbać o porządek publiczny i spokój.

32-letni Daniel P. został zatrzymany, a jego podrobiona odznaka zabezpieczona.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym policjanci przeprowadzili czynności procesowe i na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili 32-latkowi zarzut podania się za funkcjonariusza Policji.

jw/mb