Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, a narkotyki ukrywał w skarpecie

Data publikacji 07.06.2018

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi gminy Wiązowna, który nie dość, że nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, to jeszcze ukrywał przy sobie mefedron i amfetaminę. W wyniku skutecznie prowadzonych działań pościgowych przez wywiadowców z Otwocka i patrolowców z Karczewa, uciekiniera zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. 35-latek usłyszał w sumie trzy zarzuty karne: niestosowania się do sygnałów związanych z obowiązkiem zatrzymania się do kontroli, poosiadania środków psychoaktywnych, a także udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Śledztwo jest w toku. Podejrzany może niebawem odpowiedzieć przed sądem.

Wywiadowcy z wydziału prewencji na ulicy Kołłątaja w Otwocku zauważyli osobowe auto na obcych tablicach rejestracyjnych. Policjantów zastanowiło podejrzane zachowanie kierowcy, który widząc radiowóz, nagle przyspieszył.

Wywiadowcy włączając sygnały świetlne i dźwiękowe dali znak kierowcy, aby ten zatrzymał się do kontroli.  Mężczyzna siedzący za kierownicą, zignorował to jednak, odjeżdżając w kierunku ulicy Wawerskiej.

Funkcjonariusze skontaktowali się z dyżurnym, który powiadomił pozostałe policyjne załogi, rozpoczynając w ten sposób działania pościgowe.

Osobówka, która nie zatrzymała się do kontroli, ruszyła w kierunku drogi wojewódzkiej nr 801, a później dalej w kierunku Józefowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Wyszyńskiego, uciekinier minął policyjną blokadę, wjechał na pobliską łąkę i z powrotem wrócił na drogę wojewódzką, tym razem kierując się w stronę Karczewa. Wtedy do pościgu włączyli się policjanci z karczewskiego komisariatu, którzy cały czas mieli w swoim zasięgu uciekające auto.

W pewnej chwili w Otwocku Małym, kierowca zatrzymał osobówkę i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach, policjanci dogonili go, obezwładnili i doprowadzili w kajdankach do radiowozu.

Podczas kontroli auta i zatrzymanego, policjanci odnaleźli torebki z białym proszkiem. Mężczyzna ukrył je w skarpecie. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 2 gramy mefedronu i podobną ilość amfetaminy.

Uciekinierem okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Wiązowna. Po zabezpieczeniu narkotyków, został osadzony w policyjnym areszcie.

Sprawą zajęli się policjanci z otwockiej dochodzeniówki oraz prokurator. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty karne popełnienia przestępstw narkotykowych w tym: nielegalnego posiadania środków psychoaktywnych, sprzedaży narkotyków innym osobom oraz zarzut karny niestosowania się do policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli.

Za samą tylko sprzedaż narkotyków, grozi podejrzanemu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest jeszcze w toku.

dn/eszs