Policja ujęła „Samarę” z grupy „Belmondziaka” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja ujęła „Samarę” z grupy „Belmondziaka”

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw komendy stołecznej Policji zatrzymali w Twierdzy Modlin 20-letniego Mariusza W. ps. Samara. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów m.in. za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. W mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki, broń gazową i zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 500 złotych. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

„Samarę” namierzyli policjanci z terroru kryminalnego i zabójstw KSP. Zorganizowano zasadzkę na jednej z posesji w Twierdzy Modlin. Gdy mieli pewność, że 20-letni Mariusz W. jest w domu, przystąpili do realizacji.
Wcześnie rano weszli do domu „Samary”. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i próbował stawiać opór – szybko został jednak obezwładniony i zakuty w kajdanki. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli ukrytą za szafą amfetaminę i pistolet gazowy, a na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 500 złotych, które miał przy sobie. Następnie został przewieziony do komendy stołecznej Policji.

Samara usłyszał 6 zarzutów za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym dowodzonej przez „Belmondziaka”, handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków, użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia i wywieranie wpływu na świadka. Te same zarzuty usłyszeli przebywający w aresztach jego wspólnicy 28-latkowie Łukasz J. ps. „Hitler” i Sławomir Z. ps. „Misiek”.

Mariusz W. jest dobrze znany stołecznym policjantom. W maju br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze. Sąd na wniosek prokuratury aresztował „Samarę” na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

dt