53-latek odpowie za sharing - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

53-latek odpowie za sharing

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości podczas wspólnej akcji ze śledczymi z legionowskiej komendy na jednej z posesji w Legionowie przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legionowa, który przez Internet udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Mężczyzna w legionowskiej komendzie usłyszał zarzut nielegalnego udostępniania sygnału telewizyjnego. Za „sharing” grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP analizując napływające do nich dane nabrali podejrzeń, że na jednej z posesji na terenie Legionowa może dochodzić do „sharingu” i wbrew prawu, przez Internet sygnał telewizyjny prywatnych nadawców może być rozdzielany do innych odbiorców.

Kilka dni temu stołeczni policjanci wspólnie ze śledczymi z legionowskiej komendy podjęli działania, aby sprawdzić swoje podejrzenia. Na jednej z posesji w Legionowie policjanci zastali 53-latka, który przyznał się funkcjonariuszom, że bezprawnie  rozpowszechnia sygnał telewizyjny przez Internet.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i w jednym z pomieszczeń zabezpieczyli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do przestępstwa, w tym m.in: komputer stacjonarny, trzy dekodery, czytnik kart.

53-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną i w legionowskiej komendzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.  

Jf/mbr