Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki

Data publikacji 05.07.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na warszawskim Mokotowie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 27-latek kierujący oplem zderzył się z rowerem, którym poruszała się 35-letnia kobieta. Mimo reanimacji kierująca rowerem zmarła. Policjanci w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny, ustalili świadków oraz zabezpieczyli ślady, które pozwolą ustalenie przyczyn zdarzenia. Czynności w tej sprawie trwają. Funkcjonariusze apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ze stołecznej drogówki wynika, że wczoraj około godziny 19:30 w okolicach Ronda Unii Europejskiej doszło do zderzenia opla, którym kierował 27-letni mężczyzna z rowerem, na którym poruszała się 35-latka. W wyniku zderzenia mimo pólgodzinnej reanimacji kobieta zmarła. Kierowca osob owki był trzeźwy.

Policjanci w obecnośco prokuratora przeprowadzili oględziny, ustalili świadków oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom Czynności w tej sprawie trwają.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności również przez użytkowików jednośladów. Rowerzyści należą do grupy niechronionych użytkowników dróg i w każdej konfrontacji z doznają poważniejszych obrażeń niż kierowaca samochodu, który czasami nawet nie odczuje takie zderzenia. Ważne jest, aby cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy.

 

kz/rk