Poszukiwano go 12 listami gończymi i 5 nakazami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwano go 12 listami gończymi i 5 nakazami

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z zespołu poszukiwań z Ochoty zatrzymali Pawła K. Mężczyzna był poszukiwany 12 listami gończymi, 5 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego oraz 3 zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. 38-latek ma na swoim koncie sprawy za kradzieże oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Zgodnie z poleceniem sądu trafił do aresztu śledczego.

Paweł K. od listopada 2017 roku był poszukiwany za liczne kradzieże oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sądy z Warszawy, Pruszkowa i Pszczyny wydały za nim 12 listów gończych, 5 nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego oraz 3 zarządzenia w celu ustalenia miejsca pobytu. Intensywne czynności operacyjne i dochodzeniowo-śledcze prowadzone przez policjantów z zespołu poszukiwań doprowadziły do zatrzymania 38-latka.

Paweł K. wpadł w ręce funkcjonariuszy na terenie jednej z podwarszawskich miejscowości. Podczas zatrzymania nie krył zaskoczenia. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poruszał się samochodami z wypożyczalni na podrobionych tablicach rejestracyjnych. Okazało się również, że 38-latek wypożyczonymi samochodami dokonywał kradzieży paliwa ze stacji paliw na terenie całej Warszawy i pobliskich miejscowości.

Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę 6 lat pozbawienia wolności.

ea/ew