Funkcjonariusze z KRP V zabezpieczyli nielegalny towar - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z KRP V zabezpieczyli nielegalny towar

Data publikacji 12.07.2018

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli odzież, buty i torebki oferowane do sprzedaży. Towar, którymi handlowała kobieta, oznaczony były znakami towarowymi renomowanych marek światowych, w rzeczywistości jednak były to jedynie "podróbki".

Tym razem funkcjonariusze z Bielan zajęli się handlem podrobioną odzieżą, butami oraz torebkami. Policjanci postanowili sprawdzić informację kobiecie, która wprowadzała do obrotu odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze podjęli obserwację terenu przyległego do lokalnego bazaru. Po chwili spostrzegli stoisko, na którym były wystawione ubrania, buty oraz torebki znanych światowych firm. Brak oryginalnych metek, wszywek i zawieszek, brak oryginalnych opakowań jednostkowych oraz niska jakość wykonania wskazywały na to, że rzeczy są podrobione.

Właścicielka stoiska, 47-letnia kobieta, została zatrzymana, a jej towar zabezpieczony. Kobieta już usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu towaru z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

  • Zabezpieczony towar