Spotkanie z podopiecznymi ośrodków pomocy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z podopiecznymi ośrodków pomocy

Data publikacji 26.07.2018

Młodszy aspirant Marta Dymek, policjantka z komendy w Starych Babicach na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną oraz starszy sierżant Jacek Adamczyk, dzielnicowy z komisariatu w Łomiankach wzięli udział w spotkaniu z podopiecznymi ośrodków pomocy w Sadowej. Spotkanie było okazją, aby porozmawiać o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nad wodą.

Młodszy aspirant Marta Dymek ze starobabickiej komendy wspólnie ze starszym sierżantem Jackiem Adamczykiem dzielnicowym z komisariatu w Łomiankach wzięli udział w spotkaniu z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej w Sadowej. Podczas spotkania uczestnicy usłyszeli o zagrożeniach związanych z używaniem substancji psychotropowych, w tym dopalaczy oraz alkoholu. Policjanci przybliżyli, jakie zachowania pod wpływem tych substancji stanowią czyn zabroniony i jakie konsekwencje grożą za ich popełnienie.

W drugiej części zajęć funkcjonariusze poruszyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zarówno podczas podróżowania samochodem, jak również podczas poruszania się pieszo. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz apelowali o ostrożność w trakcie letniego wypoczynku. Kolejnym tematem, o którym rozmawiali policjanci z uwagi na okres wakacyjny, to bezpieczeństwo nad wodą. Mundurowi mówili o tym, gdzie wolno się kąpać oraz kiedy nie należy wchodzić do wody, jak ważne jest to, aby stosować się do poleceń ratowników, a wywieszona na maszcie czerwona flaga oznacza bezwzględny zakaz kąpieli.

/ego/mbr