Nietrzeźwy kierował ładowarko-koparką - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierował ładowarko-koparką

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci ze stołecznej drogówki pełniący służbę na terenie Pragi Północ zatrzymali pijanego kierowcę ładowarko-koparki. 32-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie i właśnie wykonywał swoje obowiązki pracownicze. Policjanci zabezpieczyli jego prawo jazdy i dołączyli do materiałów sprawy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ten charakterystyczny pojazd policjanci ze stołecznej drogówki wypatrzyli około 9:20 przy ul. Jagiellońskiej 71. Kierowca poruszał się lewym pasem ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.

Badanie trzeźwości dało wynik prawie promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 32-letni mężczyzna nie ma przy sobie wymaganych do kontroli dokumentów. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.

O wynikach interwencji policjanci powiadomili właściciela firmy, której obywatel Ukrainy jest pracownikiem.

Dalej sprawą zajęli się dochodzeniowcy. Policjanci po analizie materiałów postępowania przedstawili zatrzymanemu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

32-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

ea/po