Zatrzymani za kradzież zdrapek z totalizatora sportowego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież zdrapek z totalizatora sportowego

Data publikacji 10.08.2018

Policjanci z wydziału mienia północnopraskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież zdrapek z totalizatora sportowego. 26-letni pracownik sklepu i jego znajomy już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Mężczyźni narazili właściciela na straty w wysokości prawie 7 tys. złotych. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali karze.

Policjanci z północnopraskiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu przyjęli zawiadomienie o kradzieży 16 pakietów zdrapek totalizatora sportowego. Łączne straty, jakie poniósł pokrzywdzony wyniosły prawie 7 tys. złotych.

Policjanci po przyjęciu zawiadomienia natychmiast zajęli się sprawą. Podejrzenia padły na jednego z pracowników sklepu, będącego na okresie próbnym.

Daniel K. został zatrzymany do wyjaśnienia. Kryminalni zatrzymali także znajomego 26-latka - Tomasza B., podejrzanego o współudział  w tej kradzieży. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani zostali już przesłuchani. Dochodzeniowiec przedstawił im zarzuty karne, do których mężczyźni się przyznali i dobrowolnie poddali karze, roku ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wyznaczony przez sąd w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz obowiązek naprawienia szkody.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

po/mb