Policyjny dozór za kradzież sklepową - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za kradzież sklepową

Data publikacji 10.08.2018

Zachowanie 39-latka nie umknęło uwadze pracownika ochrony. W momencie kiedy nieuczciwy klient chciał opuścić market budowlany ze skradzionym towarem od razu został ujęty. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Obywatel Białorusi usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci z Targówka otrzymali informację o mężczyźnie, który został przyłapany na kradzieży w jednym z miejscowych marketów budowlanych. Łupem obywatela Białorusi padł dalmierz laserowy o wartości 600 złotych.

Policjanci zatrzymali 39-latka i przewieźli do komendy przy Jagiellońskiej. Odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży. Po skompletowaniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut dokonania kradzieży.

Prokurator nadzorujący postępowanie zdecydował o objęciu obywatela Białorusi policyjnym dozorem. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

po/mb