Nieletni odpowie za usiłowanie kradzieży samochodu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowie za usiłowanie kradzieży samochodu

Data publikacji 10.08.2018

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Nasielsk. Nieletni pod koniec czerwca tego roku usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do samochodu marki Volkswagen. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

22 czerwca 2018 r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nasielsku otrzymali zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Volkswagen Golf. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów niestrzeżonych na terenie Nasielska w nocy z 21/22 czerwca tego roku. Sprawca dostał się do wnętrza samochodu i usiłował uruchomić silnik, zwierając wyrwane uprzednio przewody stacyjki. Ostatecznie nie udało mu się uruchomić pojazdu. Zgłaszający oszacował zniszczenia na kwotę 800 zł.

W toku czynności operacyjnych funkcjonariusze Referatu Kryminalnego KP w Nasielsku ustalili sprawcę usiłowania kradzieży samochodu, którym okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Nasielsk. Podczas przesłuchania nieletni przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

/mbr