Wjechał do rowu, był nietrzeźwy i posiadał marihuanę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał do rowu, był nietrzeźwy i posiadał marihuanę

Data publikacji 10.08.2018

Policjanci zatrzymali w Pruszkowie 27-letniego mężczyznę, który kierując samochodem marki Iveco, wpadł do rowu. Był nietrzeźwy. Posiadał także środki odurzające w postaci marihuany.

We wtorek policjanci z Pruszkowa otrzymali zgłoszenie, że na terenie Pruszkowa w pobliżu jednej ze stacji benzynowych, w rowie znajduje się pojazd marki Iveco. Gdy przybyli na miejsce, obok opisywanego auta stał mężczyzna. Tłumaczył policjantom, że wjechał do rowu, gdy wyjeżdżał ze stacji paliw.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze poddali 27-latka badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2,5 promila we krwi. Policjanci ujawnili także w portfelu mężczyzny susz roślinny o wadze 1,45 grama. Po sprawdzeniu testerem, okazało się, że była to marihuana.  

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. 27-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze. Oprócz grzywny otrzymał także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

ms/mbr