Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzieże z włamaniem do pojazdów w rękach ,,samochodówki"

Data publikacji 13.08.2018

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową północnopraskiej komendy wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do volkswagena. W wyjaśnieniu sprawy pomocny okazał się monitoring i doskonałe rozpoznanie operacyjnych w środowisku przestępczym. 32-latek już wcześniej był karany za podobne czyny. Mury więzienne opuścił na początku listopada ubiegłego roku. Tym razem Rafał S. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do 5 pojazdów. Tych czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do volkswagena. W sobotnie południe nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach bocznych pojazdu zaparkowanego przy ul. Radzymińskiej, a następnie ukradł dokumenty, telefon komórkowy i klucze. Straty zgłaszającego wyniosły 1200 złotych.

Technik kryminalistyki dokładnie sprawdził miejsce przestępstwa i zabezpieczył ślady. Podczas dalszych czynności operacyjni uzyskali nagrania z kamer monitoringu i ustalili rysopis mężczyzny, który najprawdopodobniej dokonał tego włamania. Doskonała znajomość środowiska przestępczego doprowadziła policjantów z ,,samochodówki" do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania 32-letniego Rafała S. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem do pojazdów i odsiadywał wyroki pozbawienia wolności. Więzienne mury opuścił w listopadzie ubiegłego roku.

W trakcie przesłuchania Rafał S. przyznał się jeszcze do czterech podobnych przestępstw. 32-latek odpowie za włamanie do pięciu pojazdów i kradzież wyposażenia w postaci m.in.: rejestratorów jazdy, telefonów, aparatów fotograficznych i kamer. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni wyniosły prawie 5 tys. złotych. Wszystkich tych czynów mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

po/mbr