Zatrzymany nieletni z narkotykami stanie przed sądem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nieletni z narkotykami stanie przed sądem

Data publikacji 14.08.2018

Policjanci z Targówka zatrzymali 16-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mundurowi podczas kontroli znaleźli w portfelu młodego mężczyzny 0,54 grama suszu roślinnego. Nastolatek, który dodatkowo był pod wpływem alkoholu trafił po zatrzymaniu do Policyjnej Izby Dziecka. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Około 23 funkcjonariusze z Targówka patrolując rejon ul. Hieronima, zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Postanowili ich wylegitymować i sprawdzić czy nie posiadają niedozwolonych substancji.

Policjanci znaleźli w portfelu 16-latka susz roślinny. Młody człowiek tłumaczył, że zawiniątko znalazł jakiś czas temu. To jednak nie przekonało mundurowych.

16 - latek został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu. Po niezbędnych czynnościach procesowych trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Jego 17-letni kolega został przekazany rodzicom.

Podczas dalszych czynności policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii północnopraskiej komendy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili nieletniemu zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że młody mężczyzna posiadał 0,54 grama marihuany.

O dalszych losach 16 - latka zadecyduje wkrótce Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Apelujemy do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Interesujmy się, w jaki sposób nasze dzieci spędzają czas wolny. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach i monitorujmy w jakim środowisku przebywają i czy nie mają dostępu do niedozwolonych, niebezpiecznych dla ich zdrowia, a nawet życia substancji. 

Zadbajmy o to, aby ostatnie tygodnie wakacji były dla nich okresem bezpiecznego wypoczynku.

po/mbr