Nagrodzeni za wzorową służbę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni za wzorową służbę

Data publikacji 12.09.2018

Dzisiaj na dziedzińcu wewnętrznym komendy stołecznej odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz nagród motywacyjnych przyznanych przez Komendanta Stołecznego Policji. Wyróżnienia zostały wręczone za wzorową służbę, zaangażowanie oraz profesjonalizm podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

W obecności kadry kierowniczej stołecznego garnizonu w Komendzie Stołecznej Policji odbyło się dziś uroczyste wręczenie nagród. Łącznie zostało wyróżnionych 187 policjantów i 2 pracowników cywilnych, którzy swoim zaangażowaniem oraz profesjonalizmem, zarówno podczas służby, jak i poza nią przyczynili się do ratowania ludzkiego życia, a także do podnoszenia bezpieczeństwa w Warszawie i okolicach. Wyróżnienia wręczyli Komendant Stołeczny nadinsp. Paweł Dobrodziej wraz zastępcami.

Policjanci zostali docenieni za szereg czynności operacyjnych i procesowych, prowadzących między innymi do odzyskania lamborghini wartego 1,5 miliona złotych („Zamiast do Londynu, lamborghini trafiło do Warszawy”) oraz zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego. Łupem złodzieja padła wówczas biżuteria o łącznej wartości ponad 700 tys. złotych („Sprawca włamania do jubilera zatrzymany dzięki śladom DNA”).

Kolejnymi nagrodzonymi byli funkcjonariusze, których żmudna praca zaowocowała aresztowaniem sprawcy telefonicznego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego („Telefonując z Francji wywołał fałszywy alarm w szpitalu w Warszawie”). Ponadto stołeczni policjanci zostali wyróżnieni za ustalenie i zatrzymanie sprawców brutalnych napadów na konwojentów z użyciem borni palnej („Aresztowani do brutalnych napadów”).

Decyzją Komendanta Stołecznego nagrody motywacyjne policjanci garnizonu otrzymali również za działania, dzięki którym m.in.: rozpracowano grupy przestępcze dokonujące oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, zatrzymano sprawców wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, zlikwidowano nielegalne plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczono dzieła sztuki stanowiące polskie straty wojenne, utracone w wyniku przestępstwa.

Wśród wyróżnionych byli również funkcjonariusze, którzy wykazali się szybką i skuteczną reakcją poza godzinami pracy (np. zatrzymując nietrzeźwego kierowcę, sprawców rozboju oraz podejrzanych o kradzież z włamaniem), a także policjantki osiągające sukcesy na arenach sportowych w pływaniu oraz judo.  

Stołeczni policjanci nie tylko rozwiązują trudne sprawy i zatrzymują przestępców, ratują także ludzkie życie np.: udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej („Policjanci przerwali zajęcia, by udzielić pomocy 16-latce upojonej alkoholem”), zapobiegając próbie samobójczej („Policjanci zareagowali w ostatniej chwili”) oraz asystując w szybkim dotarciu do szpitala kierującemu, który wiózł rodzącą żonę („W 5 minut na porodówkę”). Ich zaangażowanie i profesjonalizm również zostały nagrodzone przez komendanta stołecznego.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wyróżnienia laureatów stołecznych eliminacji w następujących konkursach ogólnopolskich: Kynologicznych Mistrzostwach Policji, Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” (w tym rywalizacji kierowników rewirów dzielnicowych), Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Na zakończenie spotkania Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej podziękował policjantom oraz pracownikom cywilnym za zaangażowanie i ponadprzeciętną, bohaterską, a zarazem trudną pracę w czasie służby i poza nią. Gratulował także policjantkom, które odnoszą sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych.  

Tekst: Ewelina Kucharska
Foto: podkom. Piotr Świstak

  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Nagrodzeni za wzorową służbę
  • Komendant Stołeczny Policji