Za włamania odpowie w warunkach recydywy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za włamania odpowie w warunkach recydywy

Data publikacji 14.09.2018

Dwa zarzuty kradzieży z włamaniem przedstawili północnoprascy policjanci Włodzimierzowi A. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do piwnicy i kradzież elektronarzędzi o wartości ponad 8 tys. złotych. 32-latek odpowie również za włamanie do mieszkania i kradzież monitora oraz telewizora. Podejrzany już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Więzienne mury opuścił pod koniec 2017 r. 32-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Do włamania do piwnicy doszło w połowie sierpnia br. Nieznany sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 8 tyś. złotych. Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ. Operacyjni wykonali szereg czynności, zabezpieczyli również nagrania z kamer monitoringu. Z ustaleń, jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że bezpośredni udział w tym przestępstwie może mieć Włodzimierz A., 32-letni mieszkaniec dzielnicy.

Mężczyzna był już wcześniej karany za liczne przestępstwa. W listopadzie 2017 r. opuścił więzienne mury, gdzie odsiadywał wyrok za kradzieże, kradzieże z włamaniem i przestępstwa narkotykowe.

32-latek wkrótce został zatrzymany. Policjanci dokonali analizy podobnych przestępstw z terenu dzielnicy. Okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o włamanie do mieszkania,  zaledwie dzień wcześniej i kradzież monitora oraz telewizora o wartości 1000 złotych.

Szczegółowa i wnikliwa praca dochodzeniowców i operacyjnych pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów karnych. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że skradzione elektronarzędzia sprzedał przypadkowym osobom za kwotę 100-150 złotych.

O wysokości kary dla 32-latka zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Włodzimierzowi A. grozi jednak wyższy wymiar kary, bowiem mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

po/mb