Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój i odzyskali łup - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój i odzyskali łup

Data publikacji 14.09.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 31-latek rzucił się na pokrzywdzonego, uderzył go w twarz i kopał po ciele, następnie zabrał aparat fotograficzny. Damian W. po usłyszeniu zarzutu, decyzją prokuratora, został objęty dozorem policyjnym. Mundurowi odzyskali skradziony sprzęt, który wrócił do pokrzywdzonego.

Po 22.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z bemowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło przy ul. Górczewskiej. Z okoliczności zdarzenia wynika, że sprawca rzucił się na pokrzywdzonego przy pętli autobusowej, uderzył go w twarz i kopał po ciele, następnie zabrał mu aparat fotograficzny o wartości około 600 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni Damian W. miał niemalże dwa promile alkoholu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Policjanci odzyskali aparat fotograficzny, który wrócił do pokrzywdzonego. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ms