Zatrzymany chwilę po kradzieży - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany chwilę po kradzieży

Data publikacji 14.09.2018

Kilkanaście minut zajęło policjantom z Woli, aby ustalić i zatrzymać 2-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem był rower o wartości około 2500 złotych. Okazało się, że mężczyzna ukrywał również dokument należący do innej osoby. Paweł D. już usłyszał zarzut. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Po 19.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do kradzieży roweru. Niezwłocznie udali się na miejsce. Tam ustalili okoliczności zdarzenia i przejrzeli monitoring, na którym zarejestrował się wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru.

W czasie, kiedy pokrzywdzony udał się do komendy, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży, ci sami funkcjonariusze udali się w poszukiwaniu mężczyzny. Po kilkunastu minutach zauważyli go na ulicy. 20-letni Paweł D. został zatrzymany. Mężczyzna posiadał przy sobie dokument należący do innej osoby i nie potrafił wyjaśnić, skąd go ma.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży i ukrywania dokumentu.

ea/ms

  • Mężczyna zatrzymany przez policjantów