Policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu

Data publikacji 14.09.2018

Ponad 24 tysiące sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli piaseczyńscy kryminalni. Zatrzymali również 41-letniego obywatela Ukrainy, u którego w samochodzie znaleźli nielegalny towar. Zabezpieczone wyroby tytoniowe wkrótce zostaną przekazane do urzędu celnego. Za złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Piasecznie uzyskali informację o osobie, która może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Wczoraj realizując czynności w tej sprawie, na terenie Góry Kalwarii zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. W samochodzie należącym do 41-latka policjanci znaleźli worki wypełnione papierosami bez polskich znaków. Cały towar został zabezpieczony, a jego właściciel zatrzymany.

Po dokładnej kontroli zabezpieczonych rzeczy okazało się, że mężczyzna przewoził w samochodzie ponad 24 tysiące sztuk  papierosów. Wartość strat z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

Dalej sprawą będą zajmować się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Zabezpieczone papierosy wkrótce trafią do urzędu celnego. Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

mbl/mb