Zamiast umowy kupna-sprzedaży, rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast umowy kupna-sprzedaży, rozbój

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci z Wawra zatrzymali podejrzewanego o rozbój i odzyskali skradziony skuter. 20-letni Karol K. był zainteresowany kupnem skutera. Niestety do uczciwej transakcji nie doszło, ponieważ sprzedający został pobity, a jednoślad mu skradziono. 20-latek usłyszał zarzut, został tymczasowo aresztowany.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie o rozboju. Pokrzywdzony zeznał, że chciał sprzedać skuter, umówił się z nim potencjalny klient. Mężczyźni wyjechali na przejażdżkę, żeby sprawdzić pojazd. Później, po zakończeniu jazdy właściciel został uderzony kilkakrotnie w tył głowy, a klient odjechał skuterem.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Dokonali dokładnego rozpoznania, dotarli do świadków i na podstawie pozyskanych informacji ustalili kim jest prawdopodobny sprawca. 20-letni Karol K. został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony skuter.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. W sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

jw/mb