Kieszonkowcy wpadli na gorącym uczynku przestępstwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kieszonkowcy wpadli na gorącym uczynku przestępstwa

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela, odzyskując także utracone przez pasażerkę pieniądze i dokumenty. Do przestępstwa doszło w komunikacji miejskiej. Za to przestępstwo obywatelom Gruzji grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w „biały dzień” w jednym z tramwajów. Stołeczni wywiadowcy zauważyli dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazywało na to, że są osobami dokonującymi kradzieży kieszonkowych. Policyjne doświadczenie ich nie zawiodło. Podczas obserwacji funkcjonariusze zauważyli jak jeden z mężczyzn wyciągnął nieświadomej tego, co się dzieje pasażerce portfel z torebki, po czym obaj wysiedli na najbliższym przystanku.  

Widząc moment przestępstwa reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Mężczyźni zostali zatrzymani, a pokrzywdzona odzyskał wszystkie swoje pieniądze, dokumenty i portfel.

Dwaj obywatele Gruzji wieku 34 i 35 lat usłyszeli już zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, do którego się przyznali. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawiania wolności.  

rsz/mb