I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 22.09.2018

W dniu 22 września 2018 r. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Stołecznej Policji, przedstawiciele Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciel Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m. st. Warszawy wzięli udział w I Motocyklowym Kongresie Bezpieczeństwa, organizowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, promującą bezpieczne zachowania na drodze.

W trakcie kongresu omówiono tematy dotyczące bezpieczeństwa motocyklistów w Polsce. Na podstawie statystyk przedstawiono  przyczyny i skutki zdarzeń z udziałem motocyklistów. Podczas jednej debaty zgromadziło się kilka środowisk uczestników ruchu drogowego min. użytkowników motocykli i samochodów, a także przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, mediów oraz służb działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wszyscy zainteresowani mogli również skorzystać z części wystawienniczej Kongresu. Wzięły w niej udział służby zaangażowane w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach min. Policja, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska m.st. Warszawy, przedstawiciel Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m. st. Warszawy oraz Pogotowie Ratunkowe.

Ponadto w trakcie spotkania odbyła się inscenizacja wypadku drogowego z udziałem motocyklisty zrealizowana przez kaskadera. Pokaz zorganizowany był na otwartej przestrzeni, dostępny dla publiczności. Na koniec uczczono pamięć motocyklistów, którzy zginęli w wypadkach.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln motocykli. Z roku na rok przybywa motocykli i motorowerów na polskich drogach, tylko w ubiegłym roku zarejestrowanych zostało 109,3 tys. kolejnych – nowych i używanych jednośladów.

W 2017 r. motocykliści uczestniczyli w 2 240 wypadkach drogowych, w których zginęło 218 kierujących motocyklami i 13 ich pasażerów, a 1 825 motocyklistów i 207 pasażerów motocykli zostało rannych.

mw

Ładowanie odtwarzacza...