Najlepszy dzielnicowy wyłoniony - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy dzielnicowy wyłoniony

Data publikacji 26.09.2018

Policjanci pierwszego kontaktu, którzy uzyskali największą liczbę punktów podczas rywalizacji rejonowych spotkali się 24 i 25 września br. w finale konkursu „Priorytety w służbie dzielnicowego”. Uczestnicy przedstawili komisji przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne i odpowiedzieli na losowo wybrane pytanie. Najwięcej punktów zdobyła dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie mł. asp. Małgorzata Nowak. Kolejne miejsca przypadły funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim i Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Przypomnijmy, jednostki organizacyjne stołecznej komendy – do 7 września - przeprowadzały I etap konkursu „Priorytety w służbie dzielnicowego”. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i miało na celu promowanie tych mundurowych, którzy sumiennie i profesjonalnie służą społeczności lokalnej oraz są najbardziej kreatywni. Ideą konkursu było również podnoszenie kwalifikacji zawodowych i rozbudzanie inicjatywy własnej dzielnicowych oraz wzmacnianie bliskiej współpracy Policji z mieszkańcami, bowiem aktywacja społeczności lokalnej w znaczący sposób może przyczynić się do zwalczania przestępczości i antyspołecznych zachowań.

Zgodnie z regulaminem konkursu w komendach rejonowych i powiatowych zostały powołane komisje, które podczas I etapu wyłoniły spośród uczestników jednego, bądź dwóch (w zależności od stanu etatowego) najlepszych dzielnicowych. Zwycięzcy reprezentowali macierzyste jednostki podczas finału, który odbył się w komendzie stołecznej 24 i 25 września br. Wówczas stanęło w szranki 22 laureatów rozgrywek rejonowych. Każdy z uczestników zaprezentował stołecznej komisji, w skład której weszli naczelnicy i przedstawiciele wydziałów prewencji z garnizonu warszawskiego, materiał multimedialny oraz odpowiedział na losowo wybrane przez siebie pytanie z zakresu zadań dzielnicowego.

Najwyżej oceniona została mł. asp. Małgorzata Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Rafał Rutkowski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, natomiast trzecie wywalczył sierż. sztab. Kamil Osik z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się profesjonalizmem oraz gruntowną znajomością zagadnień wchodzących w zakres pracy dzielnicowego, która jest trudna i wiąże się z nieustanną gotowością do służby, a także wszechstronnością i zaangażowaniem.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: Ewelina Kucharska

foto: Piotr Świstak