Oferowała do wynajęcia wynajęte mieszkanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowała do wynajęcia wynajęte mieszkanie

Data publikacji 09.11.2009

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanej przez kryminalnych z Targówka oszustce. Kobieta oferowała do wynajęcia wynajęte przez siebie mieszkanie i pobierała zadatek. Do wynajmu jednak nie dochodziło. 32-latka usłyszała na razie cztery zarzuty zawiązane z oszustwami i otrzymała dozór Policji. Policjanci z Targówka szacują, że liczba pokrzywdzonych przez nią osób może być znacznie większa.

Młodzi ludzie, odpowiadając na zamieszczone w gazecie ogłoszenie, spisali z „właścicielką” umowę najmu mieszkania i dali zadatek. Byli jednak przezorni. Poprosili krewnych, aby również odpowiedzieli na ogłoszenie. Przekonując się, że kobieta im także chciała wynająć mieszkanie, zadzwonili po Policję.

Kryminalni z Targówka zatrzymali 32-letnią oszustkę, gdy ta podpisywała umowę najmu z krewnymi pokrzywdzonych. Po przeszukaniu wynajętego mieszkania, policjanci zabezpieczyli kilka umów.

Oszustce postawiono na razie trzy zarzuty oszustwa i jeden zarzut usiłowania oszustwa. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru i zakazu opuszczania kraju. Policjanci z Targówka szacują, że liczba pokrzywdzonych przez nią osób może być znacznie większa. Może jej grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

ea/mb