16-letni rozbójnik zaatakował śpiącego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16-letni rozbójnik zaatakował śpiącego

Data publikacji 10.11.2009

Na śpiącego w mieszkaniu na parterze mężczyznę napadli rozbójnicy. Bijąc pięścią po twarzy oraz taboretem po nodze, ukradli mu telefon komórkowy, pieniądze oraz książeczkę wojskową. Straty wyniosły 230 złotych. Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich wpadli na trop jednego ze sprawców. 16-latek przebywał w schronisku dla nieletnich między innymi za udział w zdemolowaniu klubo – galerii oraz pobicie jej właściciela i jego syna.

Całe zdarzenie trwało około pięciu minut. Do znajdującego się na parterze mieszkania przez okno wszedł 16-letni chłopak. Uderzył pięścią w twarz śpiącego tam mężczyznę. Otworzył drzwi i wpuścił, czekających na korytarzu kompanów. Podczas, gdy 16-latek bił  po twarzy oraz taboretem po nodze zaskoczonego mężczyznę, pozostali napastnicy przeczesywali mieszkanie w poszukiwaniu łupów. Ukradli telefon komórkowy, pieniądze oraz książeczkę wojskową i uciekli. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o przestępstwie ponad miesiąc po zdarzeniu.

Po analizie zebranych materiałów sprawą zajęli się policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich. Trop doprowadził ich do przebywającego w schronisku dla nieletnich 16-latka. Po przedstawieniu mu zarzutu rozboju, do sądu rodzinnego został skierowany wniosek o umieszczenie nieletniego w zakładzie poprawczym. Wcześniej chłopak popełnił wiele czynów karalnych. Między innymi brał udział w zdemolowaniu klubo – galerii oraz pobiciu jej właściciela i jego syna. Policjanci pracują nad ustaleniem pozostałych rozbójników.

ea/mb