Zatrzymani z „fantami” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z „fantami”

Data publikacji 10.11.2009

W potrzasku policjantów z Mrozów znalazło się dwóch włamywaczy. 25-letni Michał A. i 22-letni Grzegorz S. okradli jeden z miejscowych skupów złomu i włamali się do koparki. Policjanci odzyskali skradzione wcześniej akumulatory i paliwo, które złodzieje przewozili polonezem truckiem. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn policyjne dozory. Włamywaczom grozi teraz 10 lat więzienia.

Mundurowi z Mrozów patrolowali Dąbrowę, małą miejscowość w mroziańskiej gminie. Był już późny wieczór, a ruch na miejscowych drogach praktycznie zamarł. W pewnej chwili policjanci zobaczyli poloneza trucka, a w nim grupę młodych ludzi. Funkcjonariusze ruszyli za autem, aby sprawdzić, co przewozi kierowca. Po kilku kilometrach zatrzymali auto do kontroli.

Podejrzenia okazały się trafne, kiedy kierowca otworzył skrzynię ładunkową. Policjanci znaleźli w polonezie kilkanaście akumulatorów oraz paliwo. Okazało się, że są to złodziejskie „fanty” pochodzące z włamania do pobliskiego punktu złomu i budowlanej koparki. Do aresztu zabrano 25-letniego Michała A. i 22-letniego Grzegorza S.

Towar trafił do depozytu, a złodzieje na przesłuchanie. Tam właśnie usłyszeli zarzuty popełnienia kradzieży i włamania. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował policyjne dozory. Złodziejski duet czeka jeszcze sprawa karna. Michałowi A. i Grzegorzowi S. grozi kara nawet 10 lat więzienia.

ea/dn