Nie dali się skorumpować - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dali się skorumpować

Data publikacji 29.10.2018

Do 10 lat więzienia grozi 30-letniemu Pawłowi S., podejrzanemu o to, że nietrzeźwy prowadził volkswagena po drodze w miejscowości Michałów Regionów, nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej i próbował przekupić, interweniujących wobec niego policjantów z legionowskiej drogówki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony czwartek, tuż po północy, policjanci z legionowskiej drogówki w miejscowości Michałów Reginów, latarką dali sygnał do zatrzymania się, kierowcy volkswagena, który nadjeżdżał od strony Zegrza. Samochód nie zatrzymał się do kontroli i mundurowi podjęli pościg, włączając w oznakowanym radiowozie sygnały świetle i dźwiękowe.

Po dwóch kilometrach od miejsca zdarzenia, uciekający kierowca zatrzymał swój samochód i oświadczył interweniującym wobec niego policjantom, że się poddaje i nie będzie uciekał.

Po podjęciu interwencji, policjanci poczuli od kierującego volkswagenem 30-latka silny zapach alkoholu i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości alkomatem w legionowskiej komendzie. Podczas przejazdu do komendy mężczyzna sugerował policjantom, że załatwi sprawę finansowo i usłyszał od mundurowych ostrzeżenie, że jego zachowanie może być potraktowane jako przestępstwo korupcyjne.

Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile alkoholu w wydychanym przez 30-latka powietrzu. Paweł S. nie słuchał i przekonywał policjantów, by odstąpili od swoich obowiązków oraz nie wykonywali z nim czynności. W pewnym momencie mężczyzna położył na stole przed policjantami stuzłotowy banknot i zadeklarował, że jeśli pozwolą mu wykonać telefon, to jego koledzy przywiozą jeszcze tysiąc złotych.

Funkcjonariusze nie skorzystali z korupcyjnej propozycji i zatrzymali 30-latka. Stuzłotowy banknot został zabezpieczony jako dowód w sprawie, a mężczyzna trafił do aresztu w legionowskiej komendzie.

W ubiegły piątek, po wytrzeźwieniu, Paweł S. w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzuty przestępstw z art. 178 a, 178 b kk i art. 229 kk.

Wkrótce odpowie przed sądem. 30-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/jf

  • Policjant prowadzi podejrzanego