Pijany spowodował kolizję - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany spowodował kolizję

Data publikacji 12.11.2009

Miał blisko 2 promile alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę mazdy. Na ulicy Korotyńskiego stracił panowanie nad autem i czołowo zderzył się z jadącą z przeciwnej strony toyotą, która następnie uderzyła w opla. 56-latek został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Dziś po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.00 na ulicy Korotyńskiego. Policjanci patrolujący ulice dzielnicy zauważyli kolizję trzech pojazdów. Funkcjonariusze postanowili interweniować. W trakcie czynności ustalili, że kierujący mazdą, 56-letni Janusz W. przejechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z przeciwnej strony toyotą, która następnie uderzyła w opla.

Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego mazdą wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało 56-latek miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.
 
Janusz W. został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Dziś policjanci z dochodzeniówki przedstawią mu zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
 

 ew