Dwa areszty i dozory dla sprawców rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty i dozory dla sprawców rozboju

Data publikacji 13.11.2009

Sąd rejonowy w Wołominie zastosował dwa areszty a prokuratura dwa dozory policyjne wobec czterech sprawców rozboju, do jakiego doszło w nocy z 9 na 10 listopada na terenie Ząbek. 24-letniego Sebastian M., 23-letniego Sławomir I., 18-letniego Patryk S. i 18-letniego Kamil S. zatrzymali funkcjonariusze ząbkowskiego komisariatu. Młodzi mężczyźni grożąc natychmiastowym użyciem noża oraz pobiciem 23-letniego mężczyzny zabrali mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy i słuchawki o łącznej wartości 800 zł. Całej czwórce grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 1 w nocy z wtorku na środę dyżurny ząbkowskiego Komisariatu otrzymał zgłoszenie o dokonanym rozboju w rejonie ulicy Batorego. Poszkodowany młody mężczyzna miał zostać napadnięty i pobity przez grupę mężczyzn. Sprawcy skradli mu telefon komórkowy i słuchawki o wartości 800zł.
Mundurowi z Ząbek natychmiast udali się w penetracje. W rejonie ulicy Wolności/Batorego policjantów zatrzymał starszy mężczyzna informując, że dosłownie przed chwila został okradziony z pieniędzy w kwocie 300 zł. przez grupę czterech mężczyzn, którzy udali się w kierunku ogródków działkowych.
Na wysokości ulicy Bystrej policjanci zauważyli czterech młodych mężczyzn ubranych w ciemne kurtki, których rysopisy pasowały do sprawców rozboju i kradzieży opisanych przez pokrzywdzonych mężczyzn. W trakcie kontroli i legitymowania młodych mężczyzn policjanci ujawnili w kieszeni kurtki jednego z nich skradzione wcześniej słuchawki od telefonu. Będący wspólnie z funkcjonariuszami okradziony w wyniku rozboju młody mężczyzna rozpoznał mężczyzn, jako sprawców przestępstwa dokonanego na jego osobie, jak również rozpoznał swoje skradzione kilka minut wcześniej słuchawki.
Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego Sebastiana M., 23-letniego Sławomira I. oraz dwóch 18-latków Patryka S. i Kamila S. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u pierwszego z mężczyzn blisko 0,8 promila, drugiego prawie 2 promile, u trzeciego 1,4 promila, czwartego 1,7 promila. Wczoraj sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec Sebastiana M. i Sławomira I. środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Dzień wcześniej prokuratura rejonowa w Wołominie zastosowała wobec Patryka S. i Kamila S. policyjny dozór.

ew/ts