Areszt za wyłudzenie kredytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wyłudzenie kredytu

Data publikacji 13.11.2009

Wczoraj sąd aresztował 32-letniego Jacka G. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej naszej komendy. Policjanci zapobiegli wyłudzeniu 18 tysięcy złotych. Zatrzymany posłużył się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Trwają ustalenia, czy jest to jedyne tego rodzaju przestępstwo, którego się dopuścił oraz z kim współpracował.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację o tym, że do jednego z banków ma zgłosić się mężczyzna, który ubiega się o kredyt na podstawie fałszywych dokumentów. Mężczyzna chciał wyłudzić 18 tysięcy złotych. Przedłożył zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, które zostały sfałszowane. Nigdy bowiem nie pracował w firmie, która potwierdziła jego zatrudnienie, nigdy też nie zarabiał ponad 2700 złotych miesięcznie.

Policjanci zatrzymali 32-letniego Jacka G. w momencie, kiedy miał już podpisywać umowę i odbierać gotówkę. Bardzo szybko przyznał się, że faktycznie chciał wyłudzić pieniądze. Twierdził, że po prostu potrzebuje gotówki na życie.

Funkcjonariusze wykonali wszystkie czynności, które pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego. Policjanci ustalają nadal, czy mężczyzna wcześniej nie dopuścił się podobnych przestępstw oraz z kim współpracował przy wyłudzeniu kredytu.

ew/jw