Oszust nie uniknie kary - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust nie uniknie kary

Data publikacji 14.11.2009

Kryminalni z Pruszkowa wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacyjnego z KSP zatrzymali 53- letniego Wojciecha L., który od czterech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za poszukiwanym wystawiono list gończy, dwa nakazy doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Był też poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Zatrzymany został przewieziony do najbliższego aresztu i stanie przed sądem.

53-latek już dawno stanął przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd uznał go za winnego popełnienia przestępstw o charakterze kryminalnym i wydał wyrok. Jednak jego wykonanie nie doszło do skutku, ponieważ mężczyzna, wiedząc, że będzie skazany za popełnione przestępstwa, zaczął się ukrywać, dlatego wydano za nim list gończy. W przeciągu czterech lat ukrywania się poszukiwany dokonał kolejnych przestępstw, za które grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Żmudna praca kryminalnych z Pruszkowa przyniosła rezultaty. Funkcjonariusze zdobyli informacje, które okazały się niezwykle przydatne w poszukiwaniach. Dzięki nim zdołano ustalić adres, pod którym mógł przebywać mężczyzna. Zatrzymanie go zdawało się być tylko kwestią czasu. Trop wiódł na osiedle domków jednorodzinnych znajdującego się na terenie Pruszkowa. Właśnie tam przygotowali zasadzkę kilka dni temu pruszkowscy funkcjonariusze wsparci przez specjalną grupę warszawskich policjantów. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna jest niebezpieczny i może posiadać broń. Po siłowym wejściem do mieszkania, poszukiwany mężczyzna został natychmiast namierzony. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Został zatrzymany i doprowadzony do pruszkowskiej komendy. Zanim został odkonwojowany do zakładu karnego postawiono mu kolejne zarzuty oszustwa.

Wojciech L. był poszukiwany m.in. listem gończym wydanym przez sąd rejonowy w Pruszkowie, dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego w celu odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa i paserstwo umyślne. Natomiast o ustalenie miejsca pobytu wystąpiła prokuratura okręgowa w Warszawie.

 

ak, io