Pobili, bo nie podobała im się fryzura - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, bo nie podobała im się fryzura

Data publikacji 14.11.2009

Policjanci z warszawskiego metra wspólnie z wartownikami Służby Ochrony Metra zatrzymali dwóch sprawców pobicia 20-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło tuż po 6.00 na stacji „Wilanowska”. Napastnicy 18-letni Grzegorz G. i jego 21-letni kolega Kamil S. byli pijani. Jeden miał 0,8, a drugi ponad promil alkoholu we krwi. Wszystko wskazuje na to, że młodzi ludzie zaatakowali 20-latka, bo nie spodobała sie im jego fryzura.

Po 6.00 dyżurny komisariatu został powiadomiony o pobiciu młodego mężczyzny na stacji metra „Wilanowska”. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierował policyjny patrol. Chwilę potem napastnicy byli już zatrzymani. Jak wynikało z relacji ofiary, jeden ze sprawców przechodząc obok, zupełnie bez powodu go kopnął. Następnie obydwaj mężczyźni skierowali się w stronę wyjścia z metra. Kiedy byli już na schodach, postanowili wrócić. Ponownie podeszli do młodego człowieka i zaczęli go szarpać. Chwilę potem uderzali go pięściami i kopali po całym ciele. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Po zatrzymaniu napastnicy oświadczyli policjantom, że nie podobała im się fryzura młodego mężczyzny.

Sprawcy pobicia zostali przewiezieni do komendy rejonowej Policji na Mokotowie. Obaj byli notowani, jeden z nich ps. „Bokser” odpowiadał już za pobicie i miał za to zastosowany policyjny dozór.

 

ak,ah