Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki pomogły w ewakuacji sklepu, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej c.d. Aktualizacja

Data publikacji 28.11.2018

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 47-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia. Z ustaleń wynika, że mężczyzna został „przyłapany” przez pracownika sklepu na kradzieży. Zaraz po tym groził pracownikowi pozbawieniem życia. Dzięki pomocy policjantkom z KPP w Pruszkowie podczas ewakuacji, które w czasie wolnym przebywały w sklepie, nikomu nic się nie stało. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Całe zdarzenie rozegrało się dynamicznie. Z ustaleń wynika, że jakiś mężczyzna próbował skraść odzież i groził pozbawieniem życia pracownikowi sklepu. 47-latek był agresywny i w pomieszczeniu sklepu dokonał samookaleczenia. Mężczyzna został odizolowany do czasu przybycia patrolu Policji.

W tym czasie policjantki z KPP w Pruszkowie, które były w sklepie w  czasie wolnym od służby, słysząc co się dzieje, natychmiast zareagowały i pomogły w ewakuacji sklepu oraz wezwały patrol Policji.

Patrol Policji zatrzymał napastnika. Wezwane pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy mężczyźnie. Zatrzymany 47-latek został doprowadzony do komendy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. W prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia mienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

ms/esz

Ładowanie odtwarzacza...