Handlowali bluzami i skarpetkami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali bluzami i skarpetkami

Data publikacji 14.11.2009

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na terenie dawnego Stadionu X-lecia przeprowadzili kolejne działania wymierzone w handel podrobionymi towarami. W efekcie zatrzymali dwie osoby. 58-letni obywatel Armenii oferował skarpetki, natomiast 17-letnia obywatelka Wietnamu sprzedawała bluzy. Wszystkie rzeczy opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Oboje zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa.

Wczoraj wczesnym rankiem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na terenie dawnego Stadionu X-lecia wspólnie przeprowadzili działania mające na celu zmniejszenie i wyeliminowanie handlu podrobionymi towarami. Funkcjonariusze bardzo szybko dostrzegli dwie osoby, które zajmują się sprzedażą rzeczy posiadających zastrzeżone znaki towarowe. Młoda kobieta posiadała stoisko z bluzami, które jedynie udawały oryginalne wyroby. Policjanci od razu dostrzegli, że są one wykonane z niskiej jakości materiałów i mają wiele wad krawieckich. 17-letnia obywatelka Wietnamu miała 17 sztuk takich bluz. Zostały one zabezpieczone, kobieta zatrzymana.

Drugą osobą która w zamian za podrobiony towar przyjmowała pieniądze był 58-letni obywatel Armenii. Mężczyzna handlował skarpetami. Posiadał skarpetki rozlicznych znanych renomowanych firm światowych produkujących odzież sportową. Nie były to jednak oryginały. Na stoisku 58-latka funkcjonariusze zabezpieczyli 338 par skarpet. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Oboje zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny.

 

ak, jw