Byl poszukiwany, miał amunicję i ukrywał dokumenty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Byl poszukiwany, miał amunicję i ukrywał dokumenty

Data publikacji 14.11.2009

Był poszukiwany listem gończym, nakazem doprowadzenia i trzema zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu, podał nie swoje dane osobowe, a do tego wszystkiego w mieszkaniu posiadał magazynek do pistoletu P-99 wraz z 12 sztukami amunicji oraz dokumenty wystawione na różne osoby. 21-letni Łukasz K. został zatrzymany na przystanku autobusowym. Po przedstawieniu mu zarzutów zostanie umieszczony w areszcie.

Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny stojącego na przystanku autobusowym. Nie chciał on podać swoich danych osobowych, ani też okazać jakiegokolwiek dokumentu. Na widok funkcjonariuszy stał się agresywny i zaczął się awanturować. Nie wykonywał poleceń mundurowych. Policjanci przewieźli go do komendy przy ulicy Grenadierów. Tam sprawdzono personalia mężczyzny. Wówczas okazało się, że 21-latek wprowadził funkcjonariuszy w błąd. Podał nie swoje dane. Jednocześnie wyszło na jaw, dlaczego tak postąpił. Łukasz K. był poszukiwany listem gończym, nakazem doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego oraz trzema zarządzeniami ustalenia pobytu.

W ramach dalszych czynności kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny. Znaleźli magazynek do pistoletu P-99 z 12 sztukami amunicji, a także dowody osobiste, karty bankomatowe i paszport. Dokumenty te wystawione były na różne osoby. Sam zatrzymany nie miał wiele do powiedzenia na temat zabezpieczonych rzeczy, nie potrafił logicznie i racjonalnie wyjaśnić ich pochodzenia. Twierdził, że tak naprawdę, wszystko to znalazł całkiem przypadkiem.

21-letni Łukasz K. usłyszał trzy zarzuty nielegalnego posiadania amunicji oraz ukrywania dokumentów. Po przedstawieniu zarzutów, zgodnie z dyspozycjami nakazów doprowadzenia zatrzymany trafi do aresztu.

 

ak, jw