Dwóch zatrzymanych za dwie kradzieże - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych za dwie kradzieże

Data publikacji 06.12.2018

Grodziscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże. Funkcjonariusze skutecznie wytypowali 35-latka i 44-latka do popełnienia dwóch tego typu przestępstw. Jarosław T. i Dariusz C. usłyszeli po 2 zarzuty karne. Obaj odpowiedzą za zabranie przyczepki z posesji oraz kradzież wyposażenia i alkoholu z restauracji. Te czyny zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W drugiej połowie listopada grodziscy policjanci odebrali dwa zgłoszenia kradzieży. Pierwsza z nich miała miejsce na prywatnej posesji w Grodzisku Mazowieckim, skąd skradziono przyczepkę samochodową. Właściciel odzyskał ją w skupie złomu, jednak nie była znana osoba , która ją tam przyprowadziła. Druga kradzież dotyczyła jednej z restauracji w mieście, skąd została zabrana nagrzewnica i butla gazowa oraz kilkadziesiąt butelek z alkoholem.

W obu sprawach policjanci zebrali materiały z monitoringów i informacje od ustalonych świadków. Z analiz przeprowadzonych przez kryminalnych wynikało, że w tych przestępstwach mógł uczestniczyć znany im z innych czynów 35-latek. Mężczyzna został szybko zatrzymany. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do dokonania kradzieży z restauracji razem z inną osobą. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali jego wspólnika. 44-latek przedstawił przebieg ich wcześniejszej wspólnej kradzieży przyczepki.

Jarosław T. i Dariusz C. usłyszeli po 2 zarzuty karne. Obaj po raz kolejny odpowiedzą za kradzieże, za co grozi im nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

kz/mb