Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące tymczasowego aresztu za dwa uszkodzenia ciała i groźby

Data publikacji 06.12.2018

Policjanci z patrolówki zatrzymali podejrzanego o dwukrotne uszkodzenie ciała i groźby karalne. 27-letni Daniel K., jak wynika z ustaleń, najpierw zaatakował nożem i groził konkubentowi swojej matki wieczorem, a po raz kolejny zrobił to z samego rana, kiedy pokrzywdzony wrócił ze szpitala. Śledczy przedstawili 27-latkowi 3 zarzuty, dwa uszkodzenia ciała i jeden gróźb karalnych. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

Policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu ciała mężczyzny. Na miejscu z relacji pokrzywdzonego i jego konkubiny wynikało, że syn kobiety zaatakował mężczyznę nożem. A zrobił to już po raz drugi. Najpierw wieczorem groził mu i użył noża, raniąc go, a drugi raz rano, kiedy pokrzywdzony wrócił ze szpitala.

Patrolowcy od razu podjęli poszukiwania podejrzanego, który miał oddalić się z mieszkania. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zauważyli, jak odpowiadający rysopisowi mężczyzna z ukrycia obserwuje okolice domu i stojący tam radiowóz. Mundurowi zatrzymali 27-letniego Daniela K. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 1,6 promila.

Śledczy z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili 27-latkowi dwa zarzuty uszkodzenia ciała i jeden gróźb karalnych. Sąd, na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

jw/mb