Groził siekierą, trafił do aresztu na trzy miesiące - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził siekierą, trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 07.12.2018

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec dwójki pokrzywdzonych przy użyciu siekiery. W chwili zatrzymania funkcjonariusze znaleźli siekierę w pomieszczeniu, w którym przebywał 66-latek. Po usłyszeniu zarzutów mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany mężczyzna biega po terenie ogródków działkowych z siekierą. Na miejscu funkcjonariusze ustalili  okoliczności zdarzenia ze zgłaszającym. Okazało się, że mężczyzna, podczas awantury groził pozbawieniem życia znajomej oraz zgłaszającemu. 66-latek miał ją wyzywać, szarpać i wielokrotnie krzyczeć, że ją zabije.

Policjanci udali się w poszukiwaniu mężczyzny. Kilka minut później zastali go w jednej z altanek działkowych. W pomieszczeniu, gdzie przebywał 66-latek, leżała siekiera oraz nóż. Policjanci zatrzymali Andrzeja K. i zabezpieczyli ostre przedmioty. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

ea/ms