Pożyczyła pieniądze, których nie zamierzała oddać - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożyczyła pieniądze, których nie zamierzała oddać

Data publikacji 07.12.2018

Zarzut przywłaszczenia pieniędzy oraz złotej biżuterii o łącznej wartości 10 tysięcy złotych usłyszała w wolskiej komendzie obywatelka Rumunii. Policjantów zawiadomiła zaniepokojona o całej sytuacji córka pokrzywdzonej. Okazało się, że pokrzywdzona pożyczyła kobiecie pieniądze, które miały być przeznaczone na leczenie, ta natomiast przeznaczyła je na inne cele i nie zamierzała niczego zwracać. Teraz 58-latece może grozić kara do 5 lat więzienia.

Do komendy na Wolę zgłosiła się córka pokrzywdzonej, która zgłosiła przywłaszczenie pieniędzy jej matki. Zaniepokojona kobieta poinformowała, że pieniądze w łącznej wysokości 10 tysięcy złotych zostały pożyczone 58-letniej obywatelce Rumunii. Z informacji wynika, że kobieta wymyśliła pożyczkę "pod legendą" przeznaczenia ich na leczenie.  Wyszło również na jaw, że gotówka została przekazana w ubiegłym roku i kobieta nie zamierzała jej zwrócić.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 58-letnia obywatelka Rumunii została zatrzymana i usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy ruchomej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ms