Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

4 kobiety podejrzane o kradzieże kieszonkowe zatrzymane na gorącym uczynku przestępstwa

Data publikacji 07.12.2018

To już kolejni w ostatnim czasie kieszonkowcy zatrzymani przez stołecznych wywiadowców. Również teraz o to przestępstwo podejrzani są obywatele Bułgarii. To kobiety w wieku od 28 do 39 lat. Tym razem ich ofiarami padli zagraniczny turysta i klientka jednego ze sklepów. W obydwu przypadkach policjanci odzyskali skradzione mienie. Za kradzież kobietom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Schemat działania złodziei kieszonkowych jest zawsze ten sam. Wybierają zatłoczone miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów z Polski i zagranicy. Swój przestępczy proceder „uprawiają” także w środkach komunikacji publicznej i centrach handlowych.

Role osób dokonujący tego typu kradzieży są ściśle podzielone. Jedne z nich obserwują otoczenie i zasłaniają osobę, która okrada i jest okradana, a inne wyjmują w tym czasie pokrzywdzonym portfele z plecaków, torebek czy ubrań wierzchnich.

Tak było i w tym przypadku. Pierwszą ofiarą złodziei padł zagraniczny turysta. Został okradziony w autobusie w drodze z lotniska. Zabrano mu portfel z gotówką w  polskiej i obcej walucie.

Policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego nie tylko zatrzymali podejrzanych, ale odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty i pieniądze w polskiej i obcej walucie, oddając je ich właścicielom.

Zatrzymane kobiety usłyszały zarzuty kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz