Chciał sam wymierzać sprawiedliwość, został zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sam wymierzać sprawiedliwość, został zatrzymany

Data publikacji 07.12.2018

Patrolowcy zaalarmowani przez mieszkańców błyskawicznie zatrzymali 34-letniego Kamila P. Mężczyzna, jak wskazują świadkowie, najprawdopodobniej sam postanowił rozliczyć się z kierowcami, którzy jego zdaniem nieprawidłowo zaparkowali swoje samochody i poprzecinał im opony. Dodatkowo kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione czyny.

Pod numer alarmowy zatelefonowali mieszkańcy, którzy zauważyli jak pewien mężczyzna przecina w zaparkowanych samochodach opony, twierdząc, że są one źle zaparkowane, a potem będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu jedzie motocyklem.

Na miejsce skierowano załogę patrolowo-interwencyjną. Policjanci podjęli poszukiwania opisanego im mężczyzny. Ten zdążył co prawda dotrzeć już do domu i nawet się przebrać, ale nie uniknął zatrzymania. 34-letni Kamil P. został  rozpoznany przez świadków, trafił do policyjnej celi Jak się okazało, był nietrzeźwy, miał około promila alkoholu w organizmie, a do tego czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia od właścicieli samochodów, zebrali materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanemu zarzuty. Odpowie on za uszkodzenie mienia oraz kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu.

ea/jw