Policjanci nie zapomnieli o poszukiwanym - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie zapomnieli o poszukiwanym

Data publikacji 16.11.2009

Józefowscy patrolowcy zatrzymali 22-letniego Pawła T. Mężczyzna w maju br. wraz z pięcioma kompanami dokonał rozboju na jednej ze stacji paliw. Był on ostatnim poszukiwanym, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

W maju br. grupa sześciu młodych mężczyzn, będąc pod wpływem alkoholu, napadła tuż przy stacji paliw w Józefowie na 43-letniego mężczyznę. Ich szczególną uwagę zwrócił znajdujący się na jego szyi złoty łańcuch. Gdy mężczyzna zorientował się w zamiarach młodych mężczyzn, szybko uciekł do samochodu.

Nie zdążył odjechać, ponieważ grupa pijanych mężczyzn zaczęła niszczyć samochód. Udało im się także wyciągnąć ze środka swoją ofiarę, którą dotkliwie pobili. Zaalarmowany o wydarzeniu na stacji paliw oficer dyżurny komisariatu w Józefowie, natychmiast wysłał załogę patrolową na miejsce zdarzenia. Policjanci obezwładnili i zatrzymali pięciu sprawców rozboju. 22-letniemu Pawłowi T. udało się wtedy zbiec.

Do soboty skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci z Józefowa o nim nie zapomnieli. Ich działania operacyjne pozwoliły na ustalenie, gdzie może obecnie przebywać. Jak się okazało, ustalenia te były właściwe. Paweł T. zaskoczony widokiem policjantów, podjął jeszcze desperacką próbę ucieczki. Zakończyła się ona osadzeniem w otwockim areszcie.

Sąd przychylił się do złożonego przez policjantów wniosku o tymczasowy areszt. Pawłowi T. grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/js