W 25 minut rozbój i kradzież - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W 25 minut rozbój i kradzież

Data publikacji 17.11.2009

W przeciągu zaledwie 25 minut zdążyli napaść na dwie osoby, dokonać rozboju i kradzieży. Pierwszą ofiarą była kobieta, którą przewrócili na ziemię, kopali w kolana, po czym ukradli jej torebkę. Chwilę później okradli drugą kobietę, jej również ukradli torebkę. Łączna wartość strat wyniosła ponad 1000 złotych. Kryminalni zatrzymali 17-letnich Michała P. i Marcina J. oraz 18-letniego Piotra L. dwa dni po zdarzeniach. Mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami.

Do policjantów z południowopraskiej komendy dotarła informacja o dwóch napadach, do których doszło w przeciągu zaledwie 25 minut na Gocławiu. W obu przypadkach sprawcami byli trzej młodzi mężczyźni, w obu też przypadkach ofiarami były kobiety. Pierwsza padła ofiarą rozboju, napastnicy przewrócili ją na ziemię, po czym mocno kopali ją w kolana, na koniec wyrwali torebkę. Drugiej pokrzywdzonej napastnicy od razu ukradli torebkę i uciekli.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Sprawcom udało się uciec, świadkowie zauważyli jednak, jakim samochodem odjechali z miejsca zdarzenia. Kryminalni niezwłocznie przeprowadzili wszystkie niezbędnie ustalenia i sprawdzenia operacyjne. Bardzo szybko wpadli na trop młodocianych przestępców. Kiedy znane były już ich personalia pozostało tylko zatrzymanie.

17-letni Michał P. i Marcin J. Oraz 18-letni Piotr L. wpadli w ręce funkcjonariuszy wydziału kryminalnego już w dwa dni po zdarzeniach. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów, zostali też rozpoznani przez obie pokrzywdzone. Policjantom udało się również odzyskać część skradzionego łupu.

Teraz cała trójka odpowie za rozbój i kradzież. W prokuraturze podjęto decyzję o zastosowaniu policyjnych dozorów wobec podejrzanych.

ea/jw