Wpadło pięciu włamywaczy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadło pięciu włamywaczy

Data publikacji 17.11.2009

Z wstępnych ustaleń policjantów z Nasielska wynikało, że sprawcy włamali się do garażu i skradli szlifierkę, klucze i olej. Nie przeszli obojętnie także obok leżących na podwórzu szlifierek, wiertarek oraz innych przedmiotów. Prowadzone postępowanie wykazało, że w sprawę może być zamieszanych pięć osób, którym zarzuca się aż sześć włamań. Wszystkich zatrzymano.

Wszystko zaczęło się od włamania do garażu, do którego doszło w sierpniu w Nowinach (gm. Nasielsk). Jak ustalili policjanci z Nasielska, sprawcy dostali się na prywatną posesję i skradli z niej szlifierki i wiertarki. Włamali się także do garażu i skradli stamtąd kolejne przedmioty. Bezzwłocznie zostało wszczęte postępowanie i funkcjonariusze zaczęli szukać sprawców oraz skradzionych przedmiotów. Trop prowadził do dwóch braci oraz ich znajomego.

19-letni Tomasz i 18-letni Łukasz K. oraz 19-letni Tomasz W. zostali zatrzymani. Policjanci ustalili, że mężczyźni mogą być zamieszani w inne włamania. Podejrzewa się ich o sześć włamań do domków letniskowych. Podczas przeszukań ich mieszkań mundurowi znaleźli maszynę do cięcia glazury, rusztowania i klucze, których pochodzenia nie potrafili wyjaśnić. Policjanci ustalają, gdzie trafiły pozostałe skradzione przedmioty. Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie są zamieszani w inne przestępstwa.

Podczas wyjaśnień prowadzonych postępowań okazało się, że w kradzieże mogą być zamieszani jeszcze dwaj mężczyźni. 19-letni Hubert Sz. i 20-letni Przemysław W. również zostali zatrzymani. Zarzuca się im współudział w kradzieżach.

 

ak, ij