Wandal w oku kamery - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal w oku kamery

Data publikacji 17.11.2009

O 3.40.w nocy kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała młodego człowieka, który wybijał w wiacie przystankowej szybę. Kilka minut później, dosłownie 100 metrów od miejsca zdarzenia, policjanci prewencji zatrzymali wandala. 19-letni Paweł K. miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Odpowie za popełnienie wykroczenia.

Monitoring miejski to niezwykle skuteczne narzędzie w pracy Policji. Tym razem również w dużej mierze przyczynił się do zatrzymania sprawcy uszkodzenia mienia. To właśnie czujne oo kamery zarejestrowało moment, kiedy o 3.40 w nocy młody człowiek wybił jedną z szyb w wiacie przystankowej. Dzięki szybkiej informacji i natychmiastowej reakcji policjantów młody mężczyzna został zatrzymany dosłownie kilka minut później i zaledwie 100 metrów od miejsca zdarzenia.

Na miejsce od razu przybyli policjanci, którzy wykonali oględziny wiaty, sporządzili dokumentację fotograficzną. Sprawca zniszczenia został zatrzymany, miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Po oszacowaniu przez pokrzywdzonego strat okazało się, że czyn te stanowi wykroczenie. Tak więc teraz 19-letni Paweł K. stanie przed sądem grodzkim.

 

ak, jw