Zlekceważył sądowy zakaz - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlekceważył sądowy zakaz

Data publikacji 31.12.2018

Policjanci warszawskiej drogówki zatrzymali 32-latka, który wsiadł za kierownice swojego samochodu mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Śledczy z Ochoty przedstawili już obywatelowi Ukrainy zarzut za popełnione przestępstwo. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut przed godziną 8 rano policyjni ze stołecznej drogówki na ul. Wawelskiej zauważyli pojazd, który nie zastosował się do znaku zakazu skrętu. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pegueota. Podczas legitymowania okazało się, że 32-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do lipca 2019 roku.

Funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy i przewieźli go do Komendy Rejonowe Policji Warszawa III, przy ul. Opaczewskiej 8. Pojazd został odholowany na policyjny parking.

Śledczy z warszawskiej Ochoty przedstawili już mężczyźnie zarzut za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

kc/mb